Książka o Tulipance. Już jest! Poszukujemy wydawcy

Wszystko rozpoczęło się od niewielkiego szkicu dziewczynki baletniczki w tanecznej pozie. Katarzyna dopisała do niego opowiadanie, potem serię następnych epizodów pełnych niesamowitych przygód Tulipanki oraz jej przyjaciół. A teraz mamy książkę! I szukamy wydawcy, który pomoże nam zaprezentować Tulipankę szerszemu gronu czytelników 🙂 
Wszystko rozpoczęło się od niewielkiego szkicu dziewczynki baletniczki w tanecznej pozie. Spogląda nieśmiało do tyłu przez jedno ramię zupełnie jakby przez momentem ktoś zawołał ją po imieniu. Kiedy po raz pierwszy ją rysowałam nie znałam jeszcze jej imienia, nie miałam też pojęcia kim tak naprawdę jest lub też kim się stanie. Wyrysowałam w jej tle tulipany, bo wydawała mi się smutna i samotna na pustej kartce. Szkic ten dojrzała na mojej stronie pewna pisarka, którą jakiś czas temu się zachwyciłam – Katarzyna Ducros. Katarzyna stworzyła opowiadanie, w którym Tulipanka zyskała swoje imię, pomarańczowy kolor i wielce oryginalną osobowość. Tulipanka stała się główną bohaterką serii epizodów publikowanych na łamach Internetu – na Facebooku oraz na stronie arcytwor.pl.

 

Owocem naszej współpracy jest gotowy projekt ilustrowanej książki, która poszukuje swoich wydawców w Polsce i we Francji.

Opowieści o Tulipance są okazją do rozważań o hitorii sztuki i malarstwa. W pierwszej z serii książek Jak to z Tulipanką było dowiadujemy się jak narodził się kolor pomarańczowy oraz sama Tulipanka. Ta baśniowa opowieść, bogato ilustrowana pełnymi barw obrazami prowadzi nas przez historię świata oraz sztuki wprost do mojego ogrodu. A tam do skrzynki z bulwami tulipanów wśród których ni stąd ni zowąd znajduje się mała roztańczona istotka w pomarańczowej sukni i prosi by ją namalować. Przenosimy się więc z Tulipanką do magicznego świata wyobraźni, w którym wszystko jest możliwe. Razem z Katarzyną i Tulipanką zapraszamy do świata barw i odcieni, w inny wymiar, wymiar nieograniczonej wyobraźni.

Zobacz jak powstała jedna z ilustracji do książki Jak to z Tulipanką było i posłuchaj fragmentów tekstu 🙂

 

Zajrzyj też tutaj

Moje serce wyrywa się do przygód

Rozmowy z…

Rozmowa z pisarką, Katarzyną Ducros, autorką opowieści o Tulipance.

Piąte spotkanie z Tulipanką

Opowiadania o Tulipance

Jak uwolnić Złotopiórego? Razem z Tulipanką szukamy rozwiązania, ale nie rozumiemy ptasiego języka. Pomóc może tylko Katarzyna!…

Jestem mamą i…

Myśli o twórczym życiu

… niemożliwe robię o świcie, potem już tylko cuda. Kreatywne działania przychodzą mi więc łatwo.

[insta-gallery id="2"]