Przyjaźń zająca i lisa

Jeden z moich ulubionych – jest ciepły i pełen słońca. Ten radosny obraz do pokoju dziecięcego będzie pięknie wyglądać zarówno u chłopca jak i dziewczynki.

Zaczynałam malować bez większego planu i wcześniejszych szkiców. Początkowo myślałam, by cała scena rozgrywała się w nocy, lecz po zrobieniu pierwszych prób kolorystycznych zdecydowanie wygrały barwy ciepłe i słoneczne. Teraz z przyjemnością wracam do tego obrazu i zastanawiam się jak mogłoby wyglądać bajkowe spotkanie zająca i lisa.

Akwarela i gwasz – niesamowity duet

Przyznam szczerze, że zakochałam się w tym połączeniu. Akwarelę nakłada się warstwowo, stopniowo zwiększając stopień krycia oraz nasycenie barw. Jej istotą jest jednak transparentność, przez co tworzy efekt świetlistości, za który ją uwielbiam. Więcej o tych rodzajach farb piszę tutaj. Czasem jednak pragnę czegoś intensywnie kryjącego i tu na pomoc zjawia się gwasz. Z jednej strony przepięknie kontrastuje z akwarelą, a z drugiej ją dopełnia. Jest matowy, kryjący o kredowym wykończeniu. Idealnie sprawdził się do namalowania postaci zająca, lisa oraz liści.

W mojej głowie powstają już kolejne sceny tej opowieści

A tymczasem zapraszam do obejrzenia filmu poniżej, gdzie możesz zobaczyć jak maluję radosny obraz do pokoju dziecięcego Przyjaźń zająca i lisa 🙂

Zajrzyj też tutaj

Kotek na oknie

Galeria jednego obrazu

Kto wskoczył na okno Galerii jednego obrazu?

Duch Róży

Arcytworzę…

Moja mała tancerka nabrała już kolorków – ciepłe beże i delikatny róż, możnaby powiedzieć “baletowy”.

Dla uszka maluszka

Arcytworzę…

Ot, powstał wiersz, który zapragnęłam namalować. Długo nosiłam w sobie wizję obrazu zanim poczułam się gotowa, by przelać ją na papier. Ale udało się.

Jak Ci się podoba mój radosny obraz do pokoju dziecięcego? Czy też lubisz bajkowe opowieści, a może jesteś ciekawa/-y jaki jest dalszy ciąg przyjaźni zająca i lisa? Podziel się w komentarzu! 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *