Kwiat brzoskwini

Zapragnęłam namalować dziewczynkę w tanecznym ruchu otuloną suknią w kwiaty brzoskwini.

Gdy szkicowałam tę postać ręka poprowadziła mnie, by rozrysować wokół kontury płatków kwiatów, które wychodzą z sukni na zewnątrz, przestając być już tylko wzorem na tkaninie. Zanim zaczęłam malować myślałam o ciepłych kolorach, zdecydowałam się więc na brzoskwiniową czerwień. Bardzo lubię ten kolor, chodzi za mną od jakiegoś czasu uwidaczniając się w garderobie i kiedy mam chwilę, również na paznokciach 🙂 Zależało mi na tym, żeby pokazać falbany sukni, różniące się materiałem i kolorem. Pomogły mi w tym kredki, które nakładane warstwami podkreśliły cienie i załamania na fałdach tkanin. Dla kontrastu, twarz, włosy, ręce oraz nogi, narysowałam po prostu ołówkiem, który umożliwił mi dopieszczanie szczegółów i cieni. Tłem dla postaci dziewczynki są płasko namalowane, niemal ornamentalne kwiaty brzoskwini.

Kwiat brzoskwini to idealny obraz dla dziewczynki

Obraz jest bardzo dziewczęcy, lekki i romantyczny. Wiele osób mówi, że jest w nim dużo tańca i że ta postać przypomina mnie samą. A ja myślę sobie, że jest to idealny obraz dla dziewczynki, wyobrażam sobie jak w formie naklejki na ścianę lub plakatu zdobi jej pokój i czyni go pełnym wiosny o każdej porze roku.

Podczas pracy myślałam o moim brzoskwiniowym drzewku…

… którego liście powiewają na wietrze tuż pod moim oknem. Myślałam o tym, że w tym roku jakoś przeoczyłam kwitnienie tej pięknej rośliny, ominął mnie mały cud, a teraz z utęsknieniem czekam już tylko na owoce. Jeśli chcesz zobaczyć jak powstawał obraz dla dziewczynki Kwiat brzoskwini zapraszam do obejrzenia filmu poniżej 🙂

Zajrzyj też tutaj

Kotek na oknie

Galeria jednego obrazu

Kto wskoczył na okno Galerii jednego obrazu?

Duch Róży

Arcytworzę…

Moja mała tancerka nabrała już kolorków – ciepłe beże i delikatny róż, możnaby powiedzieć “baletowy”.

Dla uszka maluszka

Arcytworzę…

Ot, powstał wiersz, który zapragnęłam namalować. Długo nosiłam w sobie wizję obrazu zanim poczułam się gotowa, by przelać ją na papier. Ale udało się.

Jak Ci się podoba mój obraz dla dziewczynki? Czy też lubisz brzoskwinie i z wytęsknieniem czekasz na lato, by się nimi rozkoszować, a może tak jak ja ubóstwiasz wszystko co romantyczne? Podziel się w komentarzu! 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

[insta-gallery id="1"]