Błękitny Ptak

Dziś obiecany obraz w kolorze.

To już drugi obraz w serii „Baletowej” inspirowanej mniej lub bardziej znanymi spektaklami tanecznymi. Pierwszy w serii pojawił się Duch Róży, możesz o nim przeczytać tutaj. A jeśli chcesz zobaczyć rysunek Błękitnego Ptaka, na podstawie, którego powstał obraz zajrzyj do mojego szkicownika. Obraz, o którym dziś chcę opowiedzieć namalowałam używając zaledwie trzech barw, które mieszałam ze sobą w zmiennych proporcjach. Są to żółta ochra, błękit paryski oraz błękit świetlany. Ta ostatnia gra w obrazie główną rolę. Nie sądziłam, że tak wyrazisty efekt mogę osiągnąć za pomocą kostek firmy Karmański. Są średnio napigmentowane, ale głębię koloru można budować tylko do pewnego momentu. Pozostają jednak zawsze dość transparentne. Mój ulubiony błękit świetlany miło mnie więc zaskoczył.

Mój Błękitny Ptak jest więc cały w błękicie

Kim jest ta odrealniona postać? Co było bezpośrednią inspiracją do jej namalowania? Opowiadam o tym w filmie, który zamieszczam poniżej.

Zajrzyj też tutaj

Kotek na oknie

Galeria jednego obrazu

Kto wskoczył na okno Galerii jednego obrazu?

Duch Róży

Arcytworzę…

Moja mała tancerka nabrała już kolorków – ciepłe beże i delikatny róż, możnaby powiedzieć “baletowy”.

Dla uszka maluszka

Arcytworzę…

Ot, powstał wiersz, który zapragnęłam namalować. Długo nosiłam w sobie wizję obrazu zanim poczułam się gotowa, by przelać ją na papier. Ale udało się.

Jak Ci się podoba mój Błękitny Ptak? Czy też jesteś miłośnikiem baletu, a może używałaś/-eś akwareli firmy Karmański i masz swoje przemyślenia? Podziel się w komentarzu! 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[insta-gallery id="1"]